Podnikání v exekuci 2. díl

Poslední článek o podnikání v exekuci jsem psal 31. 03. 2015, který v kostce shrnul možnosti, jak podnikat v exekuci. Ve svém bláhovém poblouznění jsem si myslel, že takto postiženým lidem pomůžeme najít řešení, které jim opravdu pomůže. Ve světle posledního rozhořčeného telefonátu jsem se rozhodl napsat tento článek.

Klient si nenechal poradit

Mohlo by se zdát, že lidé v situaci, kdy jim moc možností nezbývá, si nechají poradit a udělají vše, co jim poradíme. Omyl! Volal pán (nemohu jmenovat, ale s chutí bych to udělal) s dotazem, co má nyní udělat, když rozjetou firmu mu ukradl nejlepší kamarád, na kterého nechal napsat vlastnictví britské LTD. Na to jsem mu odpověděl, že nic, protože kamarád mu nic neukradl, bylo to celou dobu jeho!!!

A jak to bylo na začátku?

Klient volal, že má exekuce, protože se mu nepovedlo předešlé podnikání. Čeští exekutoři mu nedávají možnost, aby si vydělal na splácení dluhů. Cokoliv vydělal, zabavili, měl obstavený účet, apod. Dluh nebyl úplně malý a tak jsme nastavovali strukturu firmy.

Britská LTD, která bude vlastněná naší správcovskou společností, klient ředitel britské LTD a zřízení odštěpného závodu, kde klient bude vedoucím odštěpného závodu.

Klient ihned namítnul, že mu můžeme společnost kdykoliv ukrást, když jí bude vlastnit naše správcovská společnost. Vysvětlil jsem mu, že to je možné, ale vzhledem k tomu, že takto spravujeme 80 spol. (stav z roku 2015) je velmi nepravděpodobné, že bychom to udělali. Argumentoval jsem tím, že pokud bychom to udělali, již bychom zde nepodnikali. Dále, proč se honit s řízením nějaké firmy, když rok co rok dostaneme zaplaceno za správcovství nějaký ten peníz a nemusíme hnout prstem :-).

Navíc, proč by to za to platil nehorázných 3000,- Kč ročně, když kamarád to udělá zdarma.

Řekli jsme OK, ale je třeba zajistit, abyste o firmu nepřišel, a nabídli jsme klientovi přípravu právní dokumentace, aby ho kamarád nemohl o firmu připravit. Samozřejmě, že jsme za tuto službu chtěli zaplatit. Cena za toto bezpečí byla 20 000,- Kč. Klient odmítnul se stejnými argumenty.

Konec již znáte.

Ponaučení: NECHTE SI PORADIT OD PROFESIONÁLŮ

PS: Klient začíná znova, jsme správci a navíc zaplatil i zabezpečení proti krádeži firmy námi. Jaká ironie.

Jeho celkové náklady na druhý pokus: (i) náklady na poradenství - cca 50 tisíc, (ii) ukradená firma - v řádu jednotek statisíců.

Na kolik Vás přijde bezpečné podnikání v exekuci?

  • Založení britské LTD cca 7 500,- včetně sídla, apostilovaných dokumentů apod.
  • Utajený vlastník 3 000,-
  • Odštěpný závod 13 105,-
  • Sídlo odštěpného závodu 3 500,-

Celkem tedy: 27 105,- Kč (celou částku můžete splácet: 1. splátka 7000,- 2. - 12. splátka 1828,-)

Přečtěte si 1. díl Blog podnikání v exekuci

© 2010-2022 BUSINESS PLACE LONDON LTD
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky