Podnikání v exekuci


31.03.2015 08:54

Mnoho klientů volá a ptá se na otázky související s exekucí (insolvencí) a možností začít znova podnikat.

Nyní se na některé z nich pokusíme odpovědět:

1. Mám exekuci a chci podnikat - je to možné?

Ano je - pokud je exekuce na drobnější dluhy, můžete být bez problémů vlastník i ředitel britského LTD. Pokud však jsou Vaše dluhy větší a věřitelům by se vyplatilo přes zvýšené náklady uplatňovat i přeshraniční exekuci, bude lepší utajit vlastníka a být "pouze" ředitelem.

2. Nemám žádné peníze - co s tím?

Nic. Kde nic není ani smrt nebere. Ale nyní vážně. Pokud opravdu nemáte žádné peníze, tak Vám nemůžeme pomoci. Náklady na založení fungující britské limited jsou minimálně 2.500,- Kč (vhodné pro webmastery, poradce a jiná beznákladová povolaní, u kterých můžete vybírat peníze hotově). Chcete-li mít funkční limited s bankovním účtem, jsou náklady na zřízení min. 7.100,- Kč. Zde je potřeba zdůraznit, že náklady jsou počáteční a po určité době budete muset platit další poplatky (účetnictví, podávání hlášení apod.)

3. Jsem v insolvenci (v oddlužení) - mohu podnikat?

Ano. Je třeba počítat s utajeným vlastníkem, protože v případě zřízení britské LTD a nenahlášení insolvenčnímu správci by tuto činnost mohl soud vyhodnotit jako nepoctivý záměr a prohlásit konkurz. Ředitelem britské limited můžete být bez omezení.

Je mnoho řešení, jak dát podnikatelům, kterým se nepovedl podnikatelský záměr, další šanci na plnohodnotný podnikatelský i soukromý život. Pokud potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Přečtěte si také Podnikání v exekuci 2. díl

© 2010-2022 BUSINESS PLACE LONDON LTD
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky