Principy AML a KYC a britské LTD


09.11.2017 14:25

Velká Británie byla stejně jako ostatní země, ještě pod taktovkou EU, nucena přijmout a zapracovat opatření proti tzv. praní špinavých peněz a financování terorismu.

Ačkoliv tato opatření jsou již známa delší dobu a někdo by mohl očekávat, že vzhledem k plánovanému Brexitu (otázkou, zda k němu vůbec nakonec dojde) dojde k částečnému omezení vlivu EU v Británii, opak je pravdou. Došlo ke zpřísnění a přidání na důslednosti ve vymáhání a kontrole těchto principů, což bylo podpořeno i některými novými předpisy od HMRC (britský finanční a celní úřad).

Sečteno a podtrženo, i instituce, které toto dříve moc neřešily, přidaly na důslednosti a začaly dodržování těchto principů uplatňovat.

Typickým segmentem, kde došlo ke zpřísnění, jsou vlastníci nemovitostí, resp. poskytovatelé virtuálních sídel. A vzhledem k tomu, že každá britská LTD musí mít sídlo ve Velké Británii, týká se to v podstatě všech nerezidentů, kteří chtějí vlastnit LTD.

O co se konkrétně jedná? Dle principu AML (Anti Money Loudering) a KEY (Know Your Client - "Poznej svého klienta") je nyní při vzniku obchodního vztahu (kam se řadí i poskytování virtuálních sídel) vyžadováno dodání kopií dokumentů potvrzujících totožnost a aktuální bydliště klienta. Pokud se jedná o právnickou osobu (LTD), je nutné doložit doklady od všech ředitelů, akcionářů a PSC (People with Significant Control), kteří ve společnosti figurují.

Potřebujete se lépe zorientovat v této problematice? Neváhejte si sjednat konzultaci.  

© 2010-2022 BUSINESS PLACE LONDON LTD
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky