Její veličenstvo a tajemná komnata

Jeden by řekl, že v dnešní době nebude problém zjistit informace. Poskytovali jsme službu apostilovaný výpis z Companie House s dodáním do druhého dne.

Získat výpis z Companie House nebyl velký problém, ráno jsme zašli do kanceláře a za dvě hodiny jsme měli výpis v ruce (pravda, narazili jsme teď přes léto na 2 brigádníky, takže jsme si museli doslova objednávku "naklikat" sami, ale to nebyl velký problém, vzhledem k tomu, že s objednáváním výpisů máme už poměrně bohaté zkušenosti).

Pak přišla na řadu apostilace. Začalo to tím, že jsme se chtěli na úkol dostatečně připravit a proto kolega zaslal email s dotazy do legalizační kanceláře. Odpověď přišla záhy. Jako vždy však o adrese legalizační kanceláře ani řádka, ba co víc, ani písmenko. Pouze strohá informace, že se nachází kdesi v central London. S kolegou jsme pojali podezření, že královna má před námi tajemství.

Nicméně jsme postupovali dle emailu a po uhrazení služby předem jsme získali vytouženou adresu. Svižným krokem si to šineme na místo určení. Tam stojí ozbrojený policista. Po chvilce váhání jsme se zeptali, kde je ona tajemná komnata. Policista nám ukazuje a ochotně vysvětluje - vidíte tu druhou pouliční lampu, my říkáme ano, policista pokračuje - kousek před tou lampou je bílá budova a dveře, kde musíte zaklepat. Chvilku jsme na sebe s kolegou nevěřícně koukali, poděkovali a šli.

Zaklepali jsme, otevřel nám vysoký a mohutný ozbrojený "sekuriťák" a ukázal na plastovou nádobu, se slovy, ať tam odložíme telefony, osobní a kovové věci. Nádobu s odloženými věcmi projel rentgenem stejně jako na letišti a my museli rovněž projít bezpečnostním rámem. Dokumenty jsme předali k apostilaci a přibližně za hodinu a půl jsme si je mohli opět vyzvednout apostilované.

Jo, abych nezapomněl..., kde že je ta tajemná komnata? Co má být skryto, nechť je skryto!

Bůh žehnej královně!

© 2010-2022 BUSINESS PLACE LONDON LTD
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky